ukurainajin: (Default)
ukurainajin ([personal profile] ukurainajin) wrote2025-04-23 04:24 pm

Чому ж не позичити, коли людина хороша

На мій хлопський розум, усе логічно. Національний борг — це не особистий борг. Але я й в житті знаю людей, котрі не вилазять із боргів, утім живуть краще за інших. Зрештою, ми всі живемо в проміжках між станами. У проміжках на самій лише зміні станів робляться цілі статки. А от яким буде наступний стан, і що буде після його досягнення — оце вже треба думати.

xou ([personal profile] xou) wrote2025-04-23 07:33 am

(no subject)

Нагадали, що здохлий комунячо-гомосексуальний папа, ще усіх закликав щепитися неатестованими щепленнями у антисанітарних умовах.
malyj_gorgan: (Default)
malyj_gorgan ([personal profile] malyj_gorgan) wrote2025-04-22 10:05 am

дата

Подивився на сьогоднішнє число, і першою ж асоціацією -- воно, бл... 155 років з дня народження людини, яка принесла світові більше зла, ніж майже будь-хто інший.
І скільки ще такого сміття сидить в мозку з радянських часів?

А ви знаєте, звідки насправді взявся його псевдонім? Дуже просто. Коли 10-го (за цивілізованим календарем -- 22-го) квітня 1870 року симбірська повитуха Аґафʼя приймала третю дитину Марії Алєксандровни Ульянової-Бланк, після обовʼязкової ґендерної констатаціі (мовляв, у Ільї Ніколаєвіча опʼять син), повитуха піднесла немовля до світла, придивилася до зморщеної лисої голівки, і вигукнула на весь дім: "Батюшкі! Да ето ж вилітий Лєнін!"
ukurainajin: (Default)
ukurainajin ([personal profile] ukurainajin) wrote2025-04-19 04:27 pm

І до умовно хороших новин (анти-Гетманцевщина)

Петиція проти ініціативи Гетманцева оподатковувати всі посилки, про яку я колись розповідав, за кілька днів до завершення набрала таки прохідну кількість голосів. Тепер чекатимемо на реакцію з Ради.

Що мені було цікаво в контексті цієї петиції… У розмові з однією людиною я стикнувся з таким сприйняттям: «Що це за сайт взагалі такий мутний? У них за надцять років лише лічена кількість розглянутих петицій! Всі нормальні люди роблять петиції на сайті Президента!» Я трохи розгубився від такого невігластва. Якщо відкинути поширене «Що ці петиції взагалі дають?!», то я побачив цілковите нерозуміння, що і як має працювати. І це ж, наче, не від темного-затурканого співрозмовника. Так от…
Те, що на сайті Ради так мало розглянутих петицій, пояснюється буквально тим, що так мало петицій набрало прохідну кількість голосів. А от чим це обумовлено, я не беруся судити. Можливо, люди просто не стежать, а автори петицій не мають можливостей влаштувати розголос. Можливо, заплутана навігація сайтом Ради — навмисно це зроблено чи ні — обмежує самий доступ громадян до розділу з петиціями. Також може бути, що більшість петицій (як і на сайті Президента) — це сміття, котре мало хто підтримує.
А щодо того, де слід розміщувати петиції — їх треба спрямовувати тому органові, до чиєї компетенції входить ваше питання. Це ж, начебто, логічно! Кидати будь-які свої побажання виключно Президентові — це якийсь трешак, як наче звертатися до бога чи царя-батюшки. Законодавством у нас займаються законодавці. Порушеннями законодавства — виконавчі органи. Тощо. Щиро кажучи, не знаю, якими словами треба це завершити, щоби прозвучало якось урочисто, як на проповіді…
ukurainajin: (Default)
ukurainajin ([personal profile] ukurainajin) wrote2025-04-19 01:33 pm

We're done here (сценарне)

Там напередодні Рубіо заявив, що Президент (тобто Трамп) вже провів 87 днів, докладаючи на вищому рівні зусиль задля припинення цієї війни (війни рашки проти України). І що тепер для них наближається час визначитися, чи можливо взагалі досягти цього (щоби врешті вмити руки та оголосити, що це не їхня війна).
Слова Рубіа, якщо комусь треба: We didn't start it. The United States has been helping Ukraine over the last three years, and we want it to end. But it's not our war. I want everyone to understand that. The reason why I make that point is the President has spent 87 days at the highest level of his government, repeatedly taking efforts to bring this war to an end. We are now reaching a point where we need to decide and determine whether this is even possible or not, which is why we're engaging both sides. <...> If it's not possible, if we're so far apart that this is not going to happen, then I think the President's probably at a point where he's going to say, well, we're done.

Так от, на Ютубі є хлопець Фріоніс, котрий робить коротенькі сатиричні мультики на цю тему. Можу запропонувати йому сюжет для чергового мультика:
По один бік сцени перебуває хуйло і командує обстрілами по Україні. З російського боку летять ракети, біжать солдати з автоматами… Періодично з-за краю висувається усміхнений Віткофф і гучно цілує хуйла в сраку. Усе це відбувається на тлі, як наче на великому екрані. А на передньому плані, по інший бік Рубіо б'ється головою об стіну, у перервах озирається на те, що відбувається, і продовжує битися головою. Потім раптом припиняє, показує на свою гулю на чолі та звертається до глядачів: «Бачите! Ми 87 днів намагалися покласти край цій війні, але навряд чи це взагалі можливо!» І переможно підсумовує: «Це не наша війна!»
Завіса.

P.S. Виявляється, я ніколи до цього не мав потреби додавати теґ «довбойоби». Тому ставлю замість нього найближче, що маю — «рукосраки»
malyj_gorgan: (Default)
malyj_gorgan ([personal profile] malyj_gorgan) wrote2025-04-17 09:18 am

загадки для наймолодших

1.
Хто у нічній літає тиші?
Кого бояться сірі миші?
Ось лапи, крила, голова...
Знайомтесь, діти, це -- ? ).

2.
Хто гуде, як дві машини,
Серед квітів конюшини?
Любить цукор, а не сіль
Волохатий вуйко ? ).
ukurainajin: (Default)
ukurainajin ([personal profile] ukurainajin) wrote2025-04-15 02:41 pm

Зустрічі під водоматом-2: Темні віки

Дев'ять років тому я розповідав був «повчальні» ситуації з людьми біля нашого водомату. Бігме, це було так давно, що я ще не припинив писати російською!
Так от, щойно назрів сюжет для сиквелу. Тепер у жанрі комедії абсурду…

Підійшов набирати воду дід. Років під 80, із паличкою. Нормально розмовляли, доки він не дізнався, що водомат може брати платню й з телефона, і не видав наступне: «Я би вас фсєх такіх павиганял!» Я аж розгубився: «Чого це раптом?» — «А шо ета такоє, воду ані в інтернеті бірут!» Далі я пробував з'ясувати, чим це погано, але зрозумів лише, що треба готівкою платити, як він…

Та це ще не все, стендап на цьому не скінчився. Після того, як я залишив йому обмірковувати той факт, що я взагалі не маю готівки, він певний час мовчав. Але потім вирішив звернутися до мене з проханням знайти йому… адресу «Волі» нашого району. Ну, «Воля» — це кабельний оператор. Я кажу: «Вам треба їхній номер телефону?» — Ні, йому потрібна саме адреса, причому саме «нашого району»… Просто вбив мене :) Пояснюю, що немає такого, що «Воля» — це не ЖЕК, вони не мають якихось приймалень на районі. А як тоді бути, якщо треба полагодити? — Так от же телефонувати їм! Він на мене так засудливо поглянув, що я тепер гадаю, чи має він телефона взагалі? Ми тут, бач, до штучного інтелекту придивляємось, а існують люди, котрі ворожо ставляться до звичайних сервісів і телекомунікацій (якщо це не зомбоящик). Може, це якісь травми совка, коли персональний зв'язок для більшости був недоступним, а до контор треба було ходити особисто, щоби чогось домогтися?

Розумію, що і смішно, і грішно. Але не щодня таке зустрінеш.
ukurainajin: (Default)
ukurainajin ([personal profile] ukurainajin) wrote2025-04-14 09:23 pm

Дивовижно і буденно

Сьогодні провів день за випробуваннями Cursor AI. Сама IDE — це, фактично, копія Visual Code, тому в цьому плані все зручно. Отже, чим займався: перестворював з нуля проєкт, над яким працював до того.

З хорошого: машина допомагає досить швидко виконувати зрозумілі та передбачувані дії, а також допомагає з'ясовувати речі, з котрими я особисто ще не мав досвіду. Це справді шалена економія часу! Ну, доки не почнеш кастомізовувати сторонні бібліотеки чи фіксити загадкові косяки… І порогу входження я взагалі не відчув. Навіть, коли перемикаюся на написання руками, відчуваю вже щось подібне, як злізти з велосипеда та йти власними ніжками. :)

З приколів: воно водночас і понад міру «розумне», і «склеротичне».
Спочатку воно, на мої скромні запити, намагалося домислювати та будувати одразу все, що лише можна, і показувати практичне застосування усього доданого. Доки я не сказав, що, агов, не треба рішати за мене, що ми тут будуємо!
А щодо «склеротичности», по ходу діла з'ясувалося, що воно без якихось зрозумілих причин може спокійно видаляти з коду функціонал, доданий раніше мною або й ним самим. От просиш змінити щось одне, а воно, компонуючи нове рішення, може побічно похерити щось, не пов'язане напряму, і навіть не помітити цього. Гадаю, воно не зважає на весь контекст і при змінах іноді, суто технічно, йде від «чистого аркуша», змітаючи попередні надбудови. От у цьому я вбачаю найбільшу небезпеку — треба пильнувати!

Підсумок дня наступний: коли розумієш, що треба робити і що відбувається, це дуже-таки приємна штука. При роботі з типовими і добре документованими практиками (фактично, при використанні колективного досвіду інших людей) воно перевершило мої сподівання. Але якщо хочеш натискати кнопку «ЗРОБИТИ ГАРНО», як «vibe-кодери» (я про цей термін дізнався вчора 😂)… Ну, я навіть у своїй ситуації, коли цілком у темі і коли ще не дійшов ні до чого карколомного, вже стикаюся з неприємними дрібними артефактами та мінами сповільненої дії. А що виходить у людини, котра лише озвучує бажання та спостерігає кінцевий результат, а «магії під капотом» не уявляє, я хз. Теоретично, навіть у такий спосіб, тобто просто коригуючи видиму поведінку з перспективи користувача, можна поступово досягати прийнятного результату. Але я не певен, наскільки це є ефективним без спеціальних знань. Треба бути хоча би досвідченим тестувальником…
toprunner: (Default)
toprunner ([personal profile] toprunner) wrote2025-04-13 05:59 pm

(no subject)

Трагічний день, більше 30 загиблих цивільних внаслідок ракетного удару по Сумах.
Кацапня радіє, трампони знайшли в цьому привід закликати до закінчення війни, а українчики... Українчики на 4-му році війни серуться між собою, чи варто оприлюднуювати чутливу інформацію. Лють і сором!
Я розумію, що при владі публіка, на яку впливає тільки розголос і крик в інетах, але ж пояснювати удар кацапів наявністю військових - це робити військових винними. Чого всі ці безуглі добиваються? Щоб людей у формі не пускали у міста? Шоб місцеві самі підпалювали оборонні підприємства аби убезпечити свої домівки? Чим зайнятий колективний малюк? У нього ж на місяць забрали кораблики, мав би вже взятись за свої безпосередні обов'язки.
xou ([personal profile] xou) wrote2025-04-13 07:18 am
Entry tags:

(no subject)

Схоже американці впевнені у своїй провідній ролі у ПСВ. (це за сьогоднішнім вивченням коментарів).

Так, ніхто не приклав таких зусиль, як вони, щоб жодної реальної допомоги ані тимчасовому уряду не було надано (за що їм велика подяка звісно) ані білому руху, вони там усіма руками і ногами боролися, щоб японці у Сибір не поставили реальну військову силу і не зупинили червонопузих десь там на станції Тайга, та щоб якнайшвидше вивели ЧехоСловацький Корпус у спосіб що призвів до обрушення фронту Калъ Чака та різанини трошки за рамками тих далеко невегетаріанських часів. Ну і щоб ДСР була виключно маріонетковим та химерними утворенням під проводом більшовиків.
ukurainajin: (Default)
ukurainajin ([personal profile] ukurainajin) wrote2025-04-12 03:44 pm

Автоматизація програмістів чи для програмістів

Через те, що на моїй фірмі триває ажіотаж з використання ШІ в роботі, мені довелося розбиратися з деякими технологіями. Побічно під руку трапився й оцей канал на ютубі…
Чого необізнані люди не знають щодо праці «програмістів» — це те, що їхня праця полягає НЕ в написанні програмного коду. Уявляти «програміста» як того, хто пише код — це так само, як уявляти, що «будівельник» — це це той, хто місить цемент і стукає молотком. Та, власне, сама назва «програміст» стосовно таких людей, як я, у фаховому контексті не використовується бозна-відколи — замість неї отой «software engineer» чи то «інженер-програміст». (Досі існують винятки, коли людина справді лише конвертує розроблену кимось іншим готову модель у фактичний код — тобто відповідає формальному визначенню «програміста» як кодописця, але зараз це вузька ніша.) Словом, можна вражати уяву пересічників гучними заявами про заміну «макак за клавіатурою» вже невдовзі розумними автоматами, але, як і з різнобарвним популізмом, диявол ховатиметься в деталях.
З власного досвіду можу сказати, що переважну частину мого часу займає не колупання програмного коду і навіть не роздуми, як його написати (подекуди й писати нічого не треба), а натомість обміркування того, що має робитися і як усе це має поводитися, та ще потім пошук причин, чому поводиться не так, як хотілося. І на кожному етапі я уявляю, чому я хочу, чого хочу. Так от, ШІ таким не займається через саму свою природу. Звісно, цим може займатися будь-яка метикувата людина, використовуючи ШІ як слухняний інструмент з перетворення задуму на готове рішення. І результат може вражати простотою його досягнення. Але для отримання гарного результату звичайній людині так само треба навчатися того, чого вчаться експерти-інженери. Грубо кажучи, шпалери я можу клеїти як власноруч — життя навчило, так і долучивши в наш час до цієї справи «роботів». Але ніхто, крім живої людини з відповідним досвідом, не попередить, що цей задум від самого початку міг бути невдалим.
Ну, власне, оцей хлопець у видиві й розмірковує про деталі, котрі ховаються за «гучними заявами». Що має підґрунтя, а що насправді не таке, яким уявляється, і яка з усього цього користь.

malyj_gorgan: (Default)
malyj_gorgan ([personal profile] malyj_gorgan) wrote2025-04-11 08:31 am

Мода, методичка, чи різниця на рівні фізіології?

Списки нових книжок мишебратів на флібусті, на одній сторінці око вичленило:
* інженєр сєтєй
* хозяін оков
* барон дубов
* хірурґ коновалов

З дубами я ще розумію, куди їм без персонального начальства, а коновалів-то за що?

UPDATE: А якщо згадати читане колись, то у них навіть Данили мали персональних альтистів. Дивний народ...